Ana SayfaEkonomiDünyaWizz Air, İstanbul Havalimanına uçuşları başlıyor..

Wizz Air, İstanbul Havalimanına uçuşları başlıyor..

Wizz Air’in uçuşlara başlayacak olması münasebetiyle İstanbul Havalimanı Dış Çizgiler Giden Yolcu Terminali’ndeki otelde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Wizz Air İrtibat Planlama Yöneticisi Evelin Jeckel, 18 yıl önce faaliyete başlayan ve Avrupa’da hızlı büyüyen şirketiyle ilgili bilgi verdi.

Amaçlarının insanları düşük fiyatlarla taşımak olduğunu belirten Jeckel, koronavirüs salgını nedeniyle şirketin büyümesinin durduğunu, 2021’de tekrar büyümeye başladıklarını söyledi.

Bu yılın sonunda 200’den fazla uçağın filolarında yer alacağını anlatan Jeckel, “Bu, bize eşsiz bir büyüme getirecek. 54 ülkeden bin rotaya uçuyoruz” dedi.

“Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız”

Jeckel, İstanbul’a uçuş başlatmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, şu bilgileri verdi:

“İstanbul’a Avrupa’dan 4 tane yeni irtibat başlatacağız. Macaristan Budapeşte’den, Romanya Yaş’tan ve İngiltere’de Londra’nın Luton ve Gatwick havalimanlarından. Budapeşte ve Londra’dan günlük uçuşlar olacak. Yaş’tan haftada 3 sefer uçuş gerçekleşecek. İstanbul Havalimanı’na hiç uçmamıştık. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Marttan itibaren direkt olarak bu destinasyonlara Avrupa’dan uçabileceksiniz.”

Yolcuların çok cazip fiyatlarla uçabileceğini anlatan Jeckel, “Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız. Tıpkı vakitte çeşitli noktalardaki ağımızın içinde 12 temas da olacak. Birleşik Krallık’tan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, Romanya ve Macaristan’dan. Bu sayede birçok turist gelebilecek. Türkiye, Avrupalılar için sahiden çok tanınan bir destinasyon. Tıpkı vakitte Birleşik Arap Emirlikleri için de o kadar. Düşük fiyatlı uçuşları Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Jeckel, bir basın mensubunun “Buraya uçuşlarınız öteki firmaları nasıl etkileyecek?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Buraya uçuşlarımız öteki hava yollarını olumlu etkileyecek. Gittiğimiz her yerde trafiği arttırmaya başardık. Buradaki emelimiz öteki hava yollarından yolcu almak değil, yolcu artırmak. Burada düşük fiyatlarla trafiği artırıyoruz. İş modelimiz bu formda ve 18 yıl boyunca işe yaradı. Yaptığımız, yolcuya daha fazla seçenek sunmak.”

İstanbul Havalimanı’na uçan 83. hava yolu şirketi

İGA Havacılık Geliştirme Yöneticisi Majid Khan ise, Avrupa’nın düşük maliyetli hava yolu şirketlerinden Wizz Air’in İstanbul’a uçuş başlatacak olmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Bu şirketin İstanbul’a sefer başlatmasının Türk sivil havacılığı için pahalı bir adım olduğunu tabir eden Khan, “Avrupalı yolcular, bu sayede daha fazla temasa sahip olacak. Avrupalılar, bu uçuşlar sayesinde İstanbul üzere tarihi ve kültürel bir kenti ziyaret edebilecek. Tıpkı vakitte deniz kenarındaki kentleri görebilecek. Wizz Air ile İstanbul ve Türkiye’ye gelen bireyler, Türkiye’nin turizm kısmına katkı verecek. İstanbul Havalimanı, Avrupa’daki en büyük havalimanı. Buraya uçuş yapan THY dahil 82 hava yolu şirketi var. Wizz Air, İstanbul Havalimanı’na uçan 83. hava yolu şirketi olacak” halinde konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments