Ana SayfaEkonomiİş DünyasıVisa: Bu Altcoin'i Yakından İzleyeceğiz!

Visa: Bu Altcoin’i Yakından İzleyeceğiz!

Önde gelen kartlı ödeme sistemi Visa’nın kripto para departmanı, bu altcoin sisteminin PoS’a geçişi hakkındaki görüşünü açıkladı.

Ethereum Merge, ademi merkeziyetçiliği çabucak ilerletmiyor

Visa kripto para departmanından Mert Özbay ve Mustafa Bedawala, Ethereum (ETH) Merge aktivasyonundan ne beklemememiz gerektiğini ve bu yükseltmenin Web3 için neden hala çok değerli olduğunu açıklıyor. Visa, The Merge düzeneğinin ana ağ aktivasyonuna ait yeni bir Ethereum çağından ne beklenmeli raporunu yayınladı.

Her şeyden evvel muharrirler, bu aktifliğin Ethereum’un sürdürülebilirliği, etraf dostu olması ve kaynak verimliliği açısından oyunun kurallarını nitekim değiştirdiğinin altını çizdiler. Bu taraflarla ilgili olarak, teknoloji tarihinde şimdiye kadarki en etkileyici geçiş bu:

“PoW’dan PoS’a geçişin Ethereum’un güç tüketimini %99,95 oranında azaltacağı varsayım ediliyor. Sırf yenilik ve tekrar tasarım yoluyla karbon ayak izini azaltan bu boyutta bir sistemin birinci gösterimidir.”

Bu ortada, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik kelam konusu olduğunda, The Merge’in aktifleştirilmesi uzun vadede Ethereum (ETH) için iki ucu keskin bir kılıç üzere görünebilir. Proof-of-stake mutabakatının daha düşük bir giriş pürüzüne sahip olmasına karşın (staking sağlayıcıları sayesinde), çabucak daha düzgün bir mahallileşme ile sonuçlanmaz.

Bir doğrulama düğümü için 32 ETH eşiği Ethereum (ETH) meraklıları için çok yüksek olduğundan, en büyük madencilerin balina stili hakimiyetinin yerini stake eden varlıkların oligarşisi alabilir. Bu nedenle, staking havuzları, müşterileri tarafından stake edilen büyük ölçüde Ether sayesinde Ethereum’un (ETH) ilerlemesi üzerinde çok fazla denetim elde edebilir.

Bu altcoin için en değerli gelişmeler şimdi gelmedi

Aynı müşahedeler, en büyük akıllı mukaveleler platformunun ölçeklendirme beklentileri için de geçerlidir. Proof-of-stake (PoS) mutabakatına geçiş, Ethereum (ETH) için bir üretim artışına neden olmaz. Bu, sırf parçalama yahut Katman 2 çözümleri aracılığıyla elde edilebilir.

Bu nedenle Visa kripto para ünitesi uzmanları, global hudut ötesi ödeme sisteminde değerli bir rol oynamaya hazır olup olmadığına karar vermek için Ethereum 2.0 yol haritasındaki sonraki gelişmeleri yakından izleyecektir. Yapılan açıklamada ise şunlar söylenmiştir:

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde Ethereum 2.0’daki ölçeklenebilirlik ve güvenlik özelliklerinin geliştirilmesi, ağın daha geniş ödeme kullanım durumları için kullanılma yeteneğini şekillendirmede kritik olacaktır.”

Daha evvel Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ethereum (ETH) Merge Eylül 2022’de etkinleştirildi. Ağ, PoW’dan PoS’a birinci geçiş yapan ve staking ile madenciliği büsbütün değiştiren birinci ağ oldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments