Ana SayfaEkonomiKripto ParaTürklerin Favori Altcoinine, Büyük Balina Satışı; Şok Dalgası Yarattı...

Türklerin Favori Altcoinine, Büyük Balina Satışı; Şok Dalgası Yarattı…

Balina izleme botlarından yeni bir bildirimde, Türk altcoin yatırımcıları ortasında tanınan olan Shiba Inu (SHIB), 3,55 milyon dolarlık satışa şahit oldu.

Altcoin balinası yüklü ölçüde SHIB satarak fiyatı baskıladı

Son günlerin fiyat artışı sırasında, devasa bir kripto balinası 443 milyar SHIB satmayı tercih etti. Bilgilere nazaran, bu esnada 3,55 milyon dolar kıymetinde 318,3 milyar SHIB tavsiye edildi. Böylelikle, Shibarium güncellemesi ve Ethereum (ETH) balinalarının satın almasıyla beslenen Shiba Inu (SHIB) fiyat rallisi sekteye uğruyor. Bu esnada Ethereum (ETH), saatler içinde %9’dan fazla düşüş kaydetti. Balina izleme botları, son fiyat düşüşünün nedeni olabilecek devasa SHIB fiyat artışından kısa bir müddet sonra büyük bir balina süreci bildirdi.

Shiba Inu fiyatındaki düşüşün nedeni bu olabilir

WhaleAlert datalarına nazaran, balina adresleri tek bir süreçte 443 milyar Shiba Inu Coin’in (yaklaşık 5,1 milyon dolar) üzerinde hareket etti. Bildirilen süreç, SHIB tokenlerinin OKEx kripto para borsasına yatırılmasını içeriyordu. Shiba Inu fiyatları son bir gündür istikrarlı bir formda düşüyor. Coinglass datalarına nazaran son 24 saatte 318,3 milyar Shiba Inu Coin’de yaklaşık 3,55 milyon dolar tasfiye edildi.

Ancak, son 24 saat içinde toplam kripto piyasası tasfiyesi 239 milyon doları aştı. 56.725’in üzerinde trader fonlarıyla piyasadan çıktı. Şimdiye kadar kaydedilen en büyük tasfiye buyruğu 3,23 milyon dolardı.

Altcoin balinaları Shiba’yı terk mi ediyor?

Daha derine baktığımızda, Ethereum balinalarının Shiba Inu bakiyelerini erittiği görülüyor. Çarşamba günü, birinci 100 ETH balinasının yaklaşık 616 milyon dolarlık SHIB’ya sahip olduğunu görmüştük. Toplam hodl bedelinin artık yaklaşık 598,7 milyon dolar olduğu varsayım ediliyor. Shiba Inu, en büyük ETH balinaları tarafından satılan birinci on tokenden biri seçildi. Lakin SHIB, ETH balinaları ortasında en pahalı token olmaya devam ediyor.

Shibarium oyun değiştirici olabilir mi?

Bu mevzuda, baş geliştirici Shytoshi Kusama, Shibarium nihayet yayınlandığında SHIB topluluğu üyelerinin nasıl reaksiyon vereceği konusundaki niyetlerini lisana getirdi. Bir Telegram ekran manzarasına nazaran Kusama, iletileşme uygulamasında proje hayranlarının Shibarium başladığında bunu kutlamayabileceğini belirtti. 

Shiba Inu topluluğunun üyeleri, aylardır Shibarium Beta’nın piyasaya sürülmesini bekliyor. Lakin L2 ağı, lansmanını durduran birkaç teknik gecikmeyle karşı karşıya kaldı. Anlaşılır bir formda, SHIB topluluğu üyeleri, L2 Blockchain’in aldığı son hype göz önüne alındığında, Shibarium’un lansmanını bekliyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments