Ana SayfaEkonomiKripto ParaSingapur, İlk DeFi İşlemini Başarıyla Gerçekleştirdi

Singapur, İlk DeFi İşlemini Başarıyla Gerçekleştirdi

Singapur Para Otoritesi (MAS), tokenize edilmiş Japon yeni ve Singapur doları mevduatlarıyla çapraz döviz işlemi gerçekleştirmeyi başardı.

Dijital varlıkların kullanımı ve blockchain teknolojisinin araştırılmasında ülkeler yoğun mesai harcıyor. Kripto paralara olan ilginin artış göstermesi ve insanların yeni teknolojiye ayak uydurması bunda etkili oldu. CBDC çalışmalarında, özellikle Avrupa Birliği’nin yaptığı çalışmalar öne çıktı. Küresel çapta, yeni teknolojinin hayata entegre edilmesi amaçlanıyor. Özellikle kripto paralara olan ilgisiyle bilinen Singapur, dijital dönüşümün başını çeken ülkeler arasında geliyor.

Singapur Para Otoritesi Yoğun Mesai Harcıyor

Singapur, kripto paralar ve blockchain alanında yaptığı çalışmalar ile gündemde yer edindi. Teknolojinin geliştiği ve yayıldığı bu dönemde, dijital varlıklarda öncülük etmek istiyor.

MAS, test çalışmalarında bir başarıya daha imza attı. Japon yeni ve Singapur doları arasındaki mevduat işlemini tokenize edilmiş bir şekilde gerçekleştirdi.

Döviz ve tahvil işlemlerine, DBS Bank öncülük etti. JPMorgan ve SBI Digital Asset Holdings de işlemlerde aktif rol üstlendi. Ayrıca bu işlemlerde Ethereum ağı aktif kullanılarak, Polygon ve Aave Arc platformlarında işlemler yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan MAS, şunları söyledi;

İlk pilot kapsamında gerçekleştirilen canlı işlemler, tokenize edilmiş varlıkların çapraz döviz işlemlerinin doğrudan katılımcılar arasında anında alınıp satılabileceğini, takas edilebileceğini ve sonuçlandırılabileceğini gösteriyor

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments