Ana SayfaEkonomiSilvergate Operasyonları Durdururken Kripto Opsiyon Piyasası Bitcoin Uyarısı Verdi

Silvergate Operasyonları Durdururken Kripto Opsiyon Piyasası Bitcoin Uyarısı Verdi

Kripto dostu banka Silvergate’in (SI) kötüleşen makroekonomik tablonun ortasında operasyonları durdurma kararı, dijital varlık yatırımcısının endişesini artırdı ve büyük tokenlerdeki fiyat düşüşlerine karşı koruma sağlayan türevlere olan talebi artırdı.

Basın zamanında, zımni oynaklık/ucuz parasız (OTM) aramalar için talep ve dört hafta içinde sona erecek OTM satış opsiyonları arasındaki farka bakılarak elde edilen 30 günlük bitcoin çarpıklığı, düşüş eğilimi için en güçlü eğilimi gösteriyor. iki aydan uzun bir süre içinde opsiyon koyun.

Bu, yatırımcıların bitcoin fiyatındaki daha derin bir düşüşten endişe duyduklarının ve uzun vadeli veya vadeli işlem pozisyonlarını korumak için satım opsiyonları satın aldıklarının veya sadece olası düşüş fiyat hareketlerinden kar elde etmek istediklerinin bir işaretidir.

Kripto türev tüccarları için kurumsal bir likidite ağı olan Paradigm, Perşembe günü erken saatlerde yaptığı bir piyasa güncellemesinde, “BTC 25d çarpıklıkları, piyasadan yukarı yönlü ivmenin çekildiğini hissettiği için daha kısa tarihlerde kesin bir şekilde satış > çağrılarına geri dönüyor.” dedi.

Bir alım opsiyonu, alıcıya dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alma hakkı verir, ancak yükümlülük getirmez. Put opsiyonu satma hakkı verir. Uzun pozisyon, bir yatırımcının varlığa sahip olduğu pozisyondur.

ABD doları ticaret çiftleri için piyasa derinliğinin, bitcoin fiyat düşüşü sırasında kötüleştiği düşünüldüğünde, satım opsiyonları için yenilenen önyargı haklı görünüyor. Bu, küçük bir satış emrinin büyük bir fiyat düşüşüne yol açabileceği anlamına gelir. Derinlik, piyasanın istikrarlı fiyatlarla büyük alım ve satım emirlerini emme kabiliyetini ifade eder.

Paris merkezli kripto para birimi “USD piyasasının derinliği geçen ay neredeyse BUSD’ninki kadar düştü. BUSD haberlerinden sonra, en iyi çiftleri için likidite toparlanmadan önce %40’tan fazla düştü. Bu arada, Silvergate haberleri USD çiftleri üzerinde baskı oluşturuyor.” veri sağlayıcısı Kaiko tweet attı.

Bitcoin, son 24 saat içinde üç haftanın en düşük seviyesi olan 21.000 $’a geriledi ve geçen ay ulaştığı 25.000 $’ın üzerindeki yüksek seviyelerinden düşüşü genişletti.

Satış, Silvergate’deki krize ve bunun sonucunda ortaya çıkan likiditenin boşalmasına ilişkin korkulara, Federal Rezerv’in faiz oranı beklentilerinin keskin şahince yeniden fiyatlandırılmasına ve büyük borsalardaki operasyonel darboğazlara bağlanabilir.


Putlar için yenilenen önyargı, bitcoin fiyatının üç haftanın en düşük seviyelerine düşmesiyle ortaya çıkıyor. (Amber verileri) (Amber verileri)

Amberdata tarafından sağlanan bir tabloya göre, 30 günlük Bitcoin çarpıklığı -3,62’ye düşerek 7 Ocak’tan bu yana en düşük seviyeye indi. 60 ve 90 günlük ölçümler, sırasıyla -2,72 ve -1,58% ile iki ayın en düşük seviyelerine geriledi.

Benzer bir model, Ethereum’un Şangay’daki yaklaşan yükseltmesi etrafındaki yutturmacaya rağmen, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan etere bağlı seçeneklerde gözlemleniyor.

Paradigm, Telegram kanalında “Paradigma akışlarına hem BTC hem de ETH’deki satışlar hakim oldu. Skew, BTC için 90 güne ve ETH için 180 güne kadar Satış> Çağrıları tercih ediyor” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments