Ana SayfaEkonomiNansen, Veri Kümelerini Düzenlemek İçin Geçmiş Veriler Sunan Sorgu Ürününü Kullanıma Sunuyor

Nansen, Veri Kümelerini Düzenlemek İçin Geçmiş Veriler Sunan Sorgu Ürününü Kullanıma Sunuyor

Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, bir blockchain veri analitiği firması olan Nansen, müşterilerin Nansen’in veritabanlarından alınan benzersiz, küratörlüğünde veri setlerine programlı olarak erişmesine olanak tanıyan bir platform olan Nansen Query’yi başlattı.

Yeni ürün, zincir üstü işlem geçmişini ve fiyatlandırma verilerini açığa çıkararak firmaların blockchain analizlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Basın açıklamasına göre, kullanıcılara “rakiplerden 60 kata kadar daha hızlı” değer vermek için pazarlara eksiksiz bir genel bakış sunmayı vaat ediyor.

Ürün, Ethereum, Polygon, Arbitrum, BNB Chain, Avalanche, Optimism, Ronin ve Solana dahil olmak üzere 17 blok zincirdeki tüm zincir içi Toplam Değer Kilitli (TVL) varlık verilerinin %95’ini ve stablecoin mevduat verilerinin %98’ini kapsıyor.

Nansen Query, verileri birkaç bağlantılı cüzdan arasındaki işlemleri ve çeşitli ticaret karşı tarafları arasında geri dönen işlemleri tarayarak şüpheli zincir içi etkinliği belirlemeye yardımcı olan “yıkama ticaret filtresi” gibi şirketin tescilli ve ticari göstergeleriyle eşleştirerek Nansen’in temel düzeydeki teklifinden farklıdır.

Nansen’de bir analist olan Andrew Thurman, CoinDesk’e verdiği demeçte, Nansen’in etiketleme sistemi, şirketlerin halka açık bir defter sistemine kaydedilirken bazen erişmesi zor olabilen zincir üstü verileri analiz etmesini kolaylaştırarak bu amaca ulaşıyor.

Thurman, “Blockchain verilerinin ölçeği ve en yararlı bilgilere erişmek için onu ayrıştırmanız gereken yollar göz önüne alındığında, aslında yararlı verilere ulaşmak zordur” dedi. “İnsanların bunu yapmasına yardımcı oluyoruz.”

Sorgu, bir veritabanından veri talebi veya bu veriler üzerinde, kullanıcıların büyük bilgi kümelerini düzenlemesine ve aralarındaki eğilimleri belirlemesine olanak tanıyan bir eylem isteğidir. Sorgu oluşturmak için SQL gibi bir programlama dili kullanılır.

Nansen’in 2019’da piyasaya sürülen veri analizi araçları, Coinbase, OpenSea, MakerDAO, Polygon, Avalanche ve a16z gibi önde gelen oyuncular da dahil olmak üzere kripto para birimi endüstrisindeki firmalar arasında ilgi gördü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments