Ana SayfaEkonomiKripto ParaMorgan Stanley: Fiat ve Kripto Arasındaki Rampalar Olmadan Dijital Varlık Girişleri Yavaşlayacak

Morgan Stanley: Fiat ve Kripto Arasındaki Rampalar Olmadan Dijital Varlık Girişleri Yavaşlayacak

Morgan Stanley (MS) Çarşamba günü bir araştırma raporunda, ABD düzenleyicilerinin kripto şirketlerine hizmet sunan bankalara karşı eylemlerini hızlandırmak üzere olabileceğini söyledi.

Kripto dostu banka Silvergate’in (SI) endüstri ve düzenleyici gelişmelere atıfta bulunarak tasfiye kararı, ABD’de itibari para birimini kriptoya dönüştürmek için bir rampayı kapattı ve düzenleyici eylemin diğer yolların da kapanmasına yol açabileceğini söyledi. .

Morgan Stanley, kripto hizmetleri sunan Amerikan bankalarındaki riskleri vurgulamak için düzenleyiciler tarafından koordineli eylemlere dikkat çekti. Federal Rezerv, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Döviz Denetçi Ofisi (OCC) geçtiğimiz günlerde bankaları kripto para birimleriyle ilgili likidite risklerini dikkate almaları konusunda uyaran bir bildiri yayınladı.

Analistler Sheena Shah ve Kinji C. Steimetz, “Fiat ve kripto arasındaki rampaları sağlama yeteneği olmadan kripto sektörüne akış yavaşlayacak” diye yazdı.

Analistler, şirketin hisselerini değerlendirdiğini açıklamasının ardından 2 Mart’ta hisselerinin %58 düştüğünü belirterek, Silvergate’in “kripto borsalarına kripto hizmetleri sağlayan ABD kayıtlı bir banka olarak kripto endüstrisinin büyümesinin merkezinde” olduğunu söyledi. devam etme yeteneği ve düzenleyiciler, Kongre araştırmaları ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor.

Notta, kripto para piyasası için ana odak noktasının artık rakip kripto bankası Signature’ın (SBNY), en büyük kripto borsası Binance’in eylemleri ve belirli şirketler veya ürünlerle ilgili diğer düzenleyici eylemler olacağı belirtildi.

Rapora göre, Bitcoin (BTC) önemli 22.200 dolarlık teknik destek seviyesinin altına düştü. Yayınlandığı sırada dünyanın en büyük kripto para birimi 21.700$ civarında işlem görüyordu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments