Ana SayfaEkonomiKripto ParaKripto Yatırımcıları Binance, Coinbase ve Kraken'deki Fonları Korumak İçin İflas 'Put Opsiyonları'...

Kripto Yatırımcıları Binance, Coinbase ve Kraken’deki Fonları Korumak İçin İflas ‘Put Opsiyonları’ Satın Alabilir

İflas odaklı yatırım şirketi Cherokee Acquisitions, kripto yatırımcılarına kripto borsaları Binance, Coinbase ve Kraken’deki fonlarını iflas durumunda korumak için “satma opsiyonları” sunmaya başladı.

Satım opsiyonları, hesap sahiplerinin listelenen borsalardaki mevduatlarını koruyacak ve borsa sözleşme süresi içinde iflas koruması için başvuruda bulunursa hesaptaki varlıkların %100’ünü geri ödeyecektir.

Cherokee’de kaynak bulma ve ticaret uzmanı Brian Ferrara, İnvesting Haber’e verdiği demeçte, büyük kurumsal yatırımcılar ve hedge fonları iflas başvurusu durumunda opsiyonları satacak ve yatırımcılara tazminat ödeyecek.

İnvesting Haber tarafından incelenen yatırımcılara gönderilen bir e-postada, opsiyonların aylık ücretlerinin Coinbase’deki fonlar için %0,25 ila %0,35, Kraken için %0,35 ila %0,45 ve Binance Holdings Ltd için %0,45 ila %0,55 arasında olduğu belirtildi.

Cherokee Acqusition, yatırımcılara yönelik bir haber bülteninde satış opsiyonlarının fiyatlandırmasına yer verdi ve CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada Coinbase’i teklife eklediğini söyledi. (Cherokee Edinimi)

Cherokee Acquisition, aynı zamanda iflas etmiş firmalara karşı kredi talepleri için bir pazarı olan sıkıntılı bir varlık yatırım bankacılığı firmasıdır. Firma, Celsius Network, Voyager Digital ve FTX gibi güç durumdaki kripto firmalarına karşı aktif olarak anlaşmalar yapılandırıyor ve kripto varlıkları için müşteri talepleri satın alıyor.

Yeni teklif, birden fazla dijital varlık firmasının geçen yıl iflas koruması için başvuruda bulunması, para çekme işlemlerini dondurması ve yatırımcıların elindeki varlıkları kilitlemesi ile geldi. Gözden düşmüş girişimci Sam Bankman-Fried’in borsası FTX’in Kasım ayındaki muhteşem çöküşünden sonra, kripto tüccarları, merkezi borsaların istikrarı ve dijital varlıklarının güvenliği konusunda temkinli hale geldi. Korku büyüdükçe, fonları dalgalar halinde geri çektiler.

Cherokee’ye göre, seçeneklerin fiyatlandırılması, firmanın altı aylık bir sözleşmeyi dikkate alan özel formülüne dayanan bir tahmindir ve alıcı ile satıcı arasında “bir başlangıç ​​noktası” olarak yorumlanmalıdır.

Bu, 1 milyon dolarlık bakiyesi olan ve koruma isteyen bir Binance hesabı sahibinin, aylık oranlar göz önüne alındığında, önceden ödenen tahmini 27.000-33.000 ABD Doları tutarındaki tahmini bir fiyat karşılığında altı ay vadeli bir satım opsiyonu satın alabileceği anlamına gelir. Firma, sözleşme süresi içinde iflas başvurusunda bulunursa, satıcı, hesap sahibinin geçerli iflas talebini tam 1 milyon $ fiyattan satın almakla yükümlü olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments