Ana SayfaEkonomiKripto ParaKripto Saklama Firması Copper, Noel'de Güvenlik 'Olay' Konusunda Uyarı Aldı

Kripto Saklama Firması Copper, Noel’de Güvenlik ‘Olay’ Konusunda Uyarı Aldı

Kripto para saklama sağlayıcısı Copper, şirketin müşterilerin varlıklarını nasıl güvence altına aldığına dair bir plan içeren şirketin GitHub deposunu içeren Noel döneminde bir güvenlik sorunu konusunda uyarıldı.

Copper, çok partili hesaplama (MPC) adı verilen akıllı anahtar parçalama teknolojisini kullanarak ve State Street gibi tanınmış firmalarla çalışarak milyarlarca dolarlık dijital varlığı güvence altına alan lider kripto saklama sağlayıcılarından biridir.

Copper, İnvesting Haber’e yaptığı açıklamada, “Hiçbir müşteri tehlikeye atılmadı” dedi.

Copper, tedarikçilerinden birinin “geliştirme ortamlarında bazı ilgili davranışlar tespit ettiğini” ve “makine tarafından oluşturulan bir uyarının tetiklendiğini” söyledi.

Copper yaptığı açıklamada, “Sonraki soruşturma, Copper’ın herhangi bir ihlale veya iş kesintisine uğramadığını ve hiçbir müşteri bilgisinin tehlikeye atılmadığını belirledi.” Dedi. “Olay, yürürlükteki yasa veya yönetmeliklere göre ifşa edilmesini gerektirecek nitelikte değildi, operasyonlar sorunsuz bir şekilde devam etti ve şirketi daha fazla endişelendirmedi.”

Popüler profesyonel mesajlaşma platformu Slack de tatillerde bazı özel GitHub kod havuzlarını etkileyen bir güvenlik olayı yaşadı.

Copper’ın kodunun ihlal edilmediğine dair iddialarına rağmen, durum hakkında bilgisi olan iki kişi İnvesting Haber’e firmanın kod tabanının ihlal edildiğini ve kopyalandığını söyledi.

“Geçen yılın sonlarında, geliştiricinin hesaplarından birinin ele geçirildiği ciddi bir ihlal oldu. Bu, tüm kod tabanının savunmasız hale getirildiği ve indirildiği anlamına geliyordu” dedi. “Uygulamada, tüm platformun inceliklerini ve işleyişini bir grup kötü niyetli aktöre ifşa ediyor.”

Yakın zamanda Copper’ın başkanı olarak atanan eski Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond, bir röportajda firmanın bir finansman turunu tamamlamaya yakın olduğunu söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments