Ana SayfaEkonomiİş DünyasıKripto Miner Pow.re Seri A'yı 150 Milyon Dolarlık Değerlemeyle 9,2 Milyon Dolara...

Kripto Miner Pow.re Seri A’yı 150 Milyon Dolarlık Değerlemeyle 9,2 Milyon Dolara Yükseltti

Kanadalı kripto madenciliği şirketi Pow.re Perşembe günü yaptığı duyuruda, 9.2 milyon $’lık Seri A turunu ve 18 milyon $’ lık stratejik yatırımı kapattığını duyurdu.

Seri A, şirkete 150 milyon dolar değer biçti ve dijital varlık ticaret şirketi Trinito ve RFD Capital’in desteğiyle kripto varlık yönetimi platformu Haru Invest’e liderlik etti. 18 milyon dolarlık stratejik yatırım Haru aracılığıyla geldi ve şirketin Paraguay’a genişlemesini finanse etmek için kullanılacak.

“Stratejik ortağımıza ve yatırımcılarımıza, yürütme yeteneklerimize olan destekleri ve inançları için minnettarız.” Pow.re’nin Grup CFO’su Calvin Tay yaptığı açıklamada. Bu yetki, büyümemizi hızlandırmamızı ve mevcut piyasa koşullarındaki fırsatlardan yararlanmamızı sağlayacak.” dedi.

Madenci, Paraguay genişlemesiyle bu çeyrekte saniyede 500 Petahash (PH/s) madencilik kapasitesine sahip olacağını söyledi.

Paraguay’daki operasyonları hidroelektrikle sağlanacak. Pow.re ayrıca kuzey Atlantik Kanada’daki Wabush, Labrador’da yine hidroelektrik kullanan madencilik tesisleri ve Quebec’in St. Lawrence Nehri yakınında rüzgar enerjisi kullanan bir tesis işletmektedir.

Son zamanlarda, başka bir Kanada madencilik şirketi olan Blockstream, bitcoin madencilik tesislerini ve barındırma hizmetlerini genişletmek için 125 milyon dolar topladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments