Ana SayfaEkonomiDünyaKripto Borsasının Yöneticisi Ayrıldı

Kripto Borsasının Yöneticisi Ayrıldı

Digital Currency Group’a (DCG) ilişkin kripto borsası Luno’nun kurucusu ve CTO’su misyondan ayrıldı.

Kripto piyasası Terra, Three Arrows Capital ve son olarak FTX’in çöküşleriyle sarsılırken, kripto firmaları son aylarda birçok yönetici liderlik değişimi yaşadı.

DCG’nin Kripto Borsası Luno’nun Yöneticisi Vazifesi Bıraktı

Kripto borsası Luno’nun kurucusu ve baş teknoloji sorumlusu Timothy Stranex, şirkette geçirdiği on yılın akabinde şahsî projelerini sürdürmek gayesiyle Aralık ayında firmadan sessizce ayrıldı.

Bir şirket sözcüsü, eski mühendislik lider yardımcısı Simon Ince‘nin yılın başından bu yana CTO rolünü üstlendiğini doğruladı.

Ince, The Block ile paylaştığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Ay başında yeni CTO olarak atandım ve dünya genelindeki 10 milyon müşterimiz için inançlı ve emniyetli bir tecrübe sunan kolay ve sezgisel bir uygulama geliştirmeye devam ederken Luno’nun global mühendislik grubuna liderlik edeceğim. Luno bu tecrübesi geliştirmek için yeni eserler keşfedip yenilikler yaparken, biz de muvaffakiyet için mühendislik takımımızın yeteneklerini geliştirmeye devam edeceğiz.”

Londra merkezli firma Eylül 2020’de kripto holdingi Digital Currency Group tarafından satın alındı. DCG’nin öbür bir iştiraki olan Genesis Küresel Capital, şu anda alacaklıların firma ile evvelce paketlenmiş bir plan üzerinde müzakere ettiği bir iflas müracaatına yanlışsız ilerliyor.

investinghaber.com

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments