Ana SayfaEkonomiKripto ParaHbit’in 18 Milyon Doları FTX’te Sıkıştı

Hbit’in 18 Milyon Doları FTX’te Sıkıştı

Hong Kong merkezli dijital varlık şirketi Hbit Limited’in FTX’te bulunan 18,2 milyon dolarını FTX’in iflas başvurusu nedeniyle çekemediği öğrenildi.

New Huo Technologies Holdings Limited, hissedarlarına yaptığı duyuruda yan kuruluşuyla ilgili olarak, paranın 13,2 milyon dolarının müşterilere ait olduğunu 4,9 milyon dolarının ise Hbit varlıkları olduğunu söyledi.

Hbit Limited’in 18 Milyon Doları FTX’te Kaldı

FTX’in iflasını açıklaması kripto para borsasının yatırım yaptığı ayrıca varlıklarını FTX’te saklayan başka kripto para paydaşlarını da ciddi şekilde etkiledi. Bu bağlamda Hbit Limited’in 18,2 milyon dolarlık varlığını çekemediği söylendi.

New Huo Technologies Holdings Limited, hissedarlara yaptığı duyuruda yan kuruluşuyla ilgili olarak, paranın 13,2 milyon dolarının müşterilere alım satım taleplerinden kalan 4,9 milyon dolarının ise Hbit varlıkları olduğunu söyledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi:

“FTX dahil olmak üzere FTX grup kuruluşları 11 Kasım 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde iflas koruması için başvuruda bulunduğundan, kripto para varlıkları FTX’ten geri çekilemez”

FTX kripto borsasının çöküşü, kripto endüstrisinde şok etkisi yarattı. FTX’in sıkıntısı kripto para piyasasının alt üst olmasına ve kripto topluluğunun tüm endüstrinin nasıl etkileneceği konusunda endişelenmesine neden oldu.

Kripto borsası Cryptocom , FTX’e 10 milyon dolarlık bir riske sahip olduğunu söyledi ve bir ticaret firması olan Genesis, FTX ticaret hesabında 175 milyon dolarlık kilitli fona sahip olduğunu söyledi. Bu şirketlerin dışında da FTX’in son durumundan dolayı sorun yaşayan şirketlerin olduğu biliniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments