Ana SayfaEkonomiKripto ParaFTX’in BlockFi’a 250 Milyon Dolarlık FTT Verdiği Ortaya Çıktı

FTX’in BlockFi’a 250 Milyon Dolarlık FTT Verdiği Ortaya Çıktı

Ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre FTX, BlockFi’a 250 milyon dolarlık FTT kredisi verdi.

FTX’in yaşadığı çöküş, kripto para sektörünü etkilemeyi sürdürüyor. Yapılan yeni başvurular, BlockFi’ın FTX’ten 250 milyon dolarlık FTT kredisi aldığını ortaya çıkardı.

FTX’ten BlockFi’a FTT Kredisi

FTX’in yerel token’ı etrafındaki tartışmalar, borsanın iflas sürecine girmesinin önemli sebeplerinden birisi oldu. Buna ek olarak kripto kredi şirketine de FTT şeklinde kredi verildiği ortaya çıktı.

Son iki haftadır FTX’in yaşadığı süreç, kripto para sektörünün en önemli gündemi oldu. Platformun iflas etmesiyle birlikte, birçok kripto şirketi üzerinde de bir domino etkisi ortaya çıktı.

Binance’in de FTX’in çöküşünde rol oynadığı iddia ediliyor. Süreç ilk olarak Binance’in elinde tuttuğu FTT token’larını satmasıyla başladı. Bu eylem, piyasanın FTT’lerini elden çıkarmasına ve varlığın fiyatının önemi ölçüde düşmesine zemin hazırladı.

FTX, birkaç gün sonra Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve şirketin CEO’su Sam Bankman-Friad istifa ettiğini açıkladı.

Mahkeme belgeleri, FTX’in BlockFi’a 250 milyon dolar FTT kredisi verdiğini ortaya koyuyor. FTT’nin değerinin düşmesi, BlockFi’ın da içinde bulunduğu korkutucu durumu özetler nitelikte.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Aralık ayında FTX’in çöküş süreciyle ilgili bir oturum düzenlemeyi planlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments