Ana SayfaEkonomiDünyaFed/Bostic: Daha fazla faiz artırımının gerekli olacağını öngörüyoruz

Fed/Bostic: Daha fazla faiz artırımının gerekli olacağını öngörüyoruz

Fed yetkilileri, ABD tüketici fiyatlarına ilişkin son cesaret verici haberleri kabul ederken, faiz oranlarını yükseltmeye devam etme gereğini vurguladılar.

İki Fed başkanı ve iki valinin Salı günü yaptığı açıklamalar, politika yapıcıların, faiz artırımlarının boyutunu hafifletmeye hazır olduklarının sinyallerini verseler bile enflasyonun çok yüksek olduğu yönündeki dikkatli şahin tavrını sürdürdü.

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Salı günü Atlanta Fed Web sitesinde yayınlanan bir makalesinde, mal fiyatlarındaki yavaşlayan artışlar da dahil olmak üzere işaretlere atıfta bulunarak, “Umut ışıkları var. Enflasyonda geniş tabanlı gevşeme göstergelerini görmem gerekecek” dediç

Bostic, para politikasının amacının “enflasyonu hedefimize döndürmek için yeterince kısıtlayıcı olmak” olduğunu belirterek, “şu anda orada değiliz ve bu nedenle daha fazla faiz artırımına ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyorum” dedi.

Bostic, faiz artırım hızının yavaşlatılmasına destek verip vermeyeceği veya Fed’in hali hazırda yüzde 3,75-4,0 olan faiz oranını nereye kadar artırmasının gerekli olabileceği konularında bilgi vermedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments