Ana SayfaEkonomiİş DünyasıCompass Mining, 2 Milyon Dolarlık Dava ile İflasın Eşiğinde..

Compass Mining, 2 Milyon Dolarlık Dava ile İflasın Eşiğinde..

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Compass Mining, müşterilerine ilişkin Bitcoin madencilik ekipmanlarını iade etmediği gerekçesiyle dava edildi.

Özellikle son birkaç aydır kripto bölümü üzerindeki hukukî süreçlerin sayısında önemli bir artış yaşandı. FTX iflasının yarattığı tahribat ile başlayan devir, kripto dalına yönelik davaları da gerisi gerisine getiriyor. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, Bit River ile olan operasyonlarını sonlandırması üzerine davalık duruma geldi.

İnvesting Haber’in araştırmacı yazarları sizin için olayı gün yüzüne çıkardı.. İşte detaylar..

Compass Mining, Müşterileri Tarafından Dava Edildi

Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, 2 milyon dolarlık bir davayla karşı karşıya kaldı. Şirketin operasyonları sonucunda mağduriyet yaşayan müşteriler, madencilik kuruluşuna dava açtı.

Müşteriler, madencilik şirketinin Rus barındırma şirketi olan Bit River ile operasyonlarını durdurmasından etkilendi. Compass Mining, bu operasyon durdurma kararını ABD yaptırımlarının neticesinde yaptığını belirtti.

Compass Mining‘in müşterileri, Bit River‘ın Rusya‘daki tesislerinde barındırması için madencilik ekipmanlarını şirkete teslim etti. Lakin operasyonları durduran Compass, müşterilerine ilişkin madencilik ekipmanlarını geri iade etmediği konusunda davalık duruma düştü.

17 Ocak‘ta dosyalanan mahkeme evraklarına nazaran, Compass Mining‘in yaptırımlarını göstererek Bit River ile mutabakatlarını ve bağlarını sonlandırdığı ortaya çıktı. Bu kararın akabinde, şirketin müşterilerine ekipmanlarını geri iade etmediği argüman ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments