Ana SayfaEkonomiKripto ParaBu Hafta Patlayabilir Denilen 4 Altcoin ve Tahminler!

Bu Hafta Patlayabilir Denilen 4 Altcoin ve Tahminler!

Bitcoin’in rallisi, hissiyatı geliştirdi ve birkaç altcoin projesinde alımları cezbetti.  Bitcoin’deki güçlü toparlanma, ralli konusunda kuşkuları olan birkaç analisti şaşırttı. Kimileri mevcut yükselişin, istikameti keskin bir biçimde bilakis çevirecek meyyit bir kedi sıçraması olduğuna inanırken, öbürleri mevcut ralli ile 2018 ayı piyasası toparlanması ortasında benzerlikler görüyor. Başka yandan analist Rakesh Upadhyay’a nazaran Bitcoin’in daima toparlanması, muhakkak altcoinlerde satın almayı teşvik edebilir. İşte analiste nazaran güç gösteren altcoin projeleri…

Altcoin listesinin başında ApeCoin var

ApeCoin  son birkaç aydır 7,80 dolar ile 3 dolar ortasında değişiyor. Ayılar fiyatı aralığın altına çekmeyi başaramayınca, boğalar geri dönüş yapmaya çalışıyor. Analiste nazaran, fiyatı aralığın direncine itmeye çalışacaklar. Çok alım bölgesindeki üst eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 6,40 dolar civarında küçük bir direnç var, lakin alıcılar bunu aşabilirse, APE/USDT paritesi 7,80 dolara yükselebilir. Bu düzey, ayılar tarafından agresif satışlara sahne olabilir. Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın (4,80 dolar) altına düşerse, olumlu görüş yakın vadede geçersiz olabilir. Bu, fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (4,17 dolar) düşürebilir.

Dört saatlik grafik paritenin güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Ayılar, üst hareketi 6 dolarda durdurmaya çalışıyor, fakat analiste nazaran olumlu bir işaret, boğaların fazla taban bırakmamış olması. Bu, her küçük düşüşün satın alındığını gösterir. Boğalar artık fiyatı 6 doların üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Tersine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite kısa vadeli boğalardan kâr elde edebilir. Parite daha sonra 5 dolara düşebilir.

Decentraland (MANA) için beklentiler ne tarafta?

MANA/USDT 30 Aralık’ta 0,28 dolardan 21 Ocak’ta 0,78 dolara yükseldi ve bu da boğalar lehine güçlü bir ivme gösteriyor. Ayılar, 17 Ocak’taki kırılmanın akabinde 0,74 doların üzerine sattı, lakin boğalar devreye girdi ve düşüşü 0,61 dolardan satın aldı. Bu, hassaslığın olumlu kaldığını ve tacirlerin düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor. Boğalar, toparlanmanın bir sonraki ayağının başladığını işaret etmek için fiyatı 0,74 doların üzerinde tutmak zorunda kalacak. Analiste nazaran MANA/USDT paritesi 0,87 dolara ve akabinde 1 dolardaki ruhsal bariyere yükselebilir.

Upadhyay, “Ayılar üstünlük kazanmak istiyorsa, fiyatı 0,61 doların altına çekmek zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, parite 0,53 dolara yanlışsız daha derin bir düzeltme başlatabilir,” tabirlerini kullanıyor. Dört saatlik grafik, aksi bir baş ve omuz modelinin oluşumunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı formasyonun boyun çizgisinin üzerine çıkarırsa, suram tamamlanacak ve parite 0,93 dolardaki gaye maksadına hakikat fırlayabilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden aşağı iner ve hareketli ortalamaların altına düşerse, ayıların 0,74 dolar direncini şiddetle koruduğunu gösterecek. Parite daha sonra 0,61 ila 0,55 dolar dayanak bölgesine düşebilir.

AAVE/USDT için sıradakiler neler?

Aave, potansiyel bir trend değişikliğinin sinyalini vererek 17 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılarak kapandı. Ayılar, 18 Ocak’ta fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekmeye çalıştı ancak boğalar yerlerini korudu. Yükselen 20 günlük EMA (74 dolar) ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Bu avantaj, 92 doların üzerinde bir kırılma ile daha da güçlenebilir. AAVE/USDT çifti daha sonra ruhsal olarak çok değerli olan 100 dolar düzeyine yükselebilir.

Bu düzey, alıcılar için yeniden güçlü bir zorluk teşkil edebilir, lakin bu manisi aşarlarsa parite 115 dolara fırlayabilir. Bu varsayımın tersine, fiyat aşağı döner ve düşüş trendi çizgisinin altına düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunun sinyalini verecektir. Avantaj, 20 günlük EMA’nın altındaki bir kırılma ile ayılar lehine eğilebilir.

Dört saatlik grafik, ayıların 88 ila 91 dolar ortasındaki bölgeyi savunduğunu lakin fiyatı hareketli ortalamaların altına çekemediklerini gösteriyor. Bu, traderların düşüşleri satın aldığı bir yükseliş hissine işaret ediyor. Boğalar, üst bölgeyi temizlemek için bir sefer daha teşebbüste bulunacak. Bunu başarabilirlerse, parite yükseliş trendini sürdürebilir. Bunun yerine, boğalar fiyatı 91 doların üzerine çıkarmazsa, ayılar pariteyi hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak. Parite daha sonra 78 dolara ve daha sonra 73 dolara düşebilir.

Listedeki son altcoin: Filecoin

Depolama altcoin projesi olan Filecoin, 14 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ve 18 Ocak’ta kırılma düzeyinin yine testini gerçekleştirdi. Bu, boğaların düşüş trendi çizgisini takviyeye çevirdiğini gösteriyor. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI çok alım alanında, boğaların denetim altında olduğuna işaret ediyor. FIL/USDT paritesi, ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği yerde 6,50 dolara yükselebilir. Boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine çıkarırsa, üst hareket 7 dolar civarında kısa bir duraklama ile 9 dolara ulaşabilir.

20 günlük EMA (4,24 dolar), aşağı istikamette dikkat edilmesi gereken kıymetli takviye zira bunun altına bir düşüş, avantajı ayıların lehine çevirebilir. Ayılar, 5 dolardaki rahatlama rallisini durdurmaya çalıştı lakin boğalar bu direnci aştı ve toparlanmanın bir sonraki ayağını başlattı. Üst eğimli hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların mutlaka şoför koltuğunda olduğunu gösteriyor. Alıcılar pariteyi 6,50 dolara ve akabinde 7 dolara hakikat itmeye çalışacak.

Ancak analiste nazaran, olumsuz faktörlere bakarsak, 20-EMA, dikkat edilmesi gereken kritik takviyedir. Fiyat bu düzeyden geri dönerse, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecektir. Öte yandan, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse parite 4,20 dolara düşebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments