Ana SayfaEkonomiKripto ParaBirinci NFT ETF’si, Başarısız Olduğu için Tasfiye Edilecek

Birinci NFT ETF’si, Başarısız Olduğu için Tasfiye Edilecek

NFT’lere odaklanan birinci ETF, kripto kışının ve NFT dalındaki gerilemenin akabinde tasfiye edilecek.

Kripto dalındaki agresif büyüme ve bölümlerin genişlemesi, birçok yeni eserin de piyasaya çıkmasına yol açtı. Bilhassa, geleneksellikle entegrasyon gayesiyle başlatılan ETF’ler başlangıçta ağır ilgi gördü. Bitcoin ETF eserleri, milyarlarca dolarlık yatırım çekmeyi başardı. Lakin, kripto kışının gelmesiyle bu kesimlerde de çöküşler başladı. Son olarak, ilk NFT ETF’si olan Defiance Digital ürünü, başarısız olduğu için tasfiye edileceğini duyurdu.

İlk NFT ETF’si, Kripto Kışı Nedeniyle Tasfiye Edilecek

Defiance Digital tarafından çıkarılan ve birinci NFT ETF’si olan eser, kripto kışının olumsuz sonuçlarından ötürü tasfiye edilecek.

Defiance Digital tarafından 2021’in sonlarına gerçek başlatılan fon, bugünlerde yaşanan kripto ayı piyasası nedeniyle ayakta kalamadı. Yapılan açıklamalara nazaran, başarısız olan ETF, portföy varlıklarını Şubat ayı ortasında tasfiye edecek.

Fonun CEO’su ve CIO’su Sylvia Jablonski, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında varlık çekmede başarısız olduğunu lisana getirdi.

Her ne kadar kripto para piyasasında yükseliş trendi yaşansa da bu durum ETF’yi ayakta tutmaya yetmedi. Geçmiş periyotlardaki kayıplar, ETF eserinin başarısız olmasına yol açtı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments