Ana SayfaEkonomiKripto ParaBinance, Bu Altcoin İçin Planlarını Duyurdu!

Binance, Bu Altcoin İçin Planlarını Duyurdu!

Kripto borsası Binance bu altcoin için blockchain tabanlı bir Web3 altyapısı oluşturmaya ilgi duyduğunu açıkladı. 

Bu altcoin için planlar açıklanıyor

Kripto borsası Binance tarafından başlatılan bir blockchain platformu olan BNB Chain, yeni BNB Greenfield teknik incelemesinde blockchain tabanlı bir Web3 altyapısı oluşturmaya ilgi duyduğunu açıkladı.

Tanıtım dokümanı, bunu, kullanıcıların ve merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) dataların tam mülkiyetine sahip olmasını sağlayan BNB Zinciri içinde merkezi olmayan bir depolama altyapısı olarak açıklıyor. Potansiyel kullanım durumları, web sitesi barındırma, şahsî bulut ve data depolama, yayınlama ve daha fazlasını içermektedir.

BNB Chain çekirdek takımı tarafından oluşturulan önerilen Web3 altyapısının test ağı, Amazon Web Services, NodeReal ve Blockdaemon’dan topluluk geliştirici takımları tarafından destekleniyor. BNB Greenfield, BNB tokenini (önceden Binance Coin olarak biliniyordu) kullanacak Web3 uygulamaları için akıllı mukavele entegrasyonları ile merkezi olmayan bir depolama sistemi olarak inşa ediliyor.

Yaklaşan teşebbüsün arkasındaki maksadı paylaşan BNB Chain’in kıdemli tahlil mimarı Victor Genin, bilgilerin mülkiyeti ve kullanımı için yeni bir tema yaratma niyetini açıkladı ve şunları ekledi:

“BNB Greenfield, depolanan datalar için yarar ve finansallaştırma fırsatları yaratmanın yanı sıra data sahipliğine programlanabilirlik getirecek.”

Veri depolama olarakta kullanılabilecek

BNB tokenlerine ve bir BNB Zincir adresine sahip olan kullanıcılar, DropBox üzere Web2 bulut depolama hizmetlerine misal formda BNB Greenfield’da data depolayabilir. Öteki yetenekler, web sitelerini dağıtmayı ve geçmiş bilgileri depolamayı içerir.

Sistem ayrıyeten sahiplik idaresi ve mevcut bilgileri okuma müsaadesi için akıllı kontratlarla ilişkili olarak NFT’leri kullanacaktır. Art uçta, depolama meta bilgilerini depolamak için BNB Zinciri kullanılırken, bilgilerin depolanmasından üçüncü taraf depolama sağlayıcıları sorumlu olacaktır.

Binance’in devam eden eser genişletme dileği, kısa müddet evvel bir Mastercard iştirakinin Latin Amerika’da ön ödemeli bir kripto kartı piyasaya sürmesine yol açtı. Kripto borsası, 30 Ocak’ta merkez bankası tarafından düzenlenen bir ödeme kurumu olan Dock tarafından verilen Binance Card’ın Brezilya’da kullanıma sunulacağını duyurdu.

Kart, 14 dijital varlığın gerçek vakitli prestiji para-kriptoya dönüştürülmesine müsaade veriyor ve uygun satın alımlarda %8’e kadar kripto para iadesi ve kimi ATM’lerden para çekme süreçlerinde sıfır fiyat dahil olmak üzere avantajlar sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments