Ana SayfaEkonomiKripto ParaBinance, 2022 Yıl Sonu Raporunu Yayınladı

Binance, 2022 Yıl Sonu Raporunu Yayınladı

Kripto borsası Binance, mevzuat ve ahenk konusunda değerli ilerlemeler kaydettiğine de değindiği 2022 yıl sonu raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Son periyotlarda sık sık ön plana çıkan Binance, genişleme ve ahenk süreçleriyle dolu bir yılı geride bıraktı. Dünyanın en büyük kripto para borsası, milyar dolarlık hacimleriyle kripto yatırımcılarının ilgi odağı haline geldi. Binance, 2022 yılına ait çalışmalarını özetleyen raporunu açıkladı. Binance Blog‘da yayınlanan raporda, mevzuat ve ahenk süreçlerine yönelik ilerlemeler kaydedildiği yer aldı.

Binance, 2022 Yılına Dair Geniş Çaplı Bir Rapor Yayınladı

Kripto borsası Binance, 2022 yılında başkan kripto para ve blokzincir altyapı sağlayıcısı olarak ön plana çıktı. Borsa, geçtiğimiz yıla dair kapsamlı bir rapor hazırladı.

Raporda, mevzuat ve ahenk süreçlerine değinildi. Bu süreçlere dair açıklama yapan borsa, “Şimdi olduğu üzere gelecekte de Binance’i sağlam bir temel üzerinde ve mali açıdan sağlıklı bir pozisyonda görüyoruz. Yenilikçiyiz, kullanıcılarımızı dinliyoruz ve örnek teşkil ediyoruz” dedi.

Binance Blog’da yayınlanan rapor, borsanın 2022 yılında gerçekleştirdiği çalışmalara ve bölümdeki gelişmelere değindi. Borsanın bir açıklaması dikkat çekti. Açıklamada, “Sektörümüzü olumsuz olarak etkileyen birtakım olaylar arka arda gelse de bunlara direnç gösterdik” ifadesi yer aldı. Ayrıyeten, Binance’ın blokzincir ekosisteminin insanların hayatlarını düzgünleştirmeye ve kolaylaştırmaya odaklandığı söz edildi.

Binance, 2022 Yılını Lisans ve Tesciller ile Geçirdi

Popüler kripto para borsası Binance, 2022 yılının sonuna kadar 14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldığını duyurdu. Ayrıyeten borsa, geçtiğimiz yıl düzenleyiciler ve kamu otoriteleriyle ortak hareket etmekten de çekinmedi.

Sektörden değerli isimleri takımına dahil eden Binance, güvenlik ve ahenk takımındaki çalışan sayısını yüzde 500 artırmayı başardı. Güvenlik konusunda sıkı çalışan borsa, dijital mali kabahatlerle çaba kapsamında 70’ten fazla çalıştay düzenledi. Ayrıyeten borsa, emniyet teşkilatlarından gelen 47 binden fazla talebi de sürece aldı.

Raporda, Binance’ın Ulusal Siber İsimli Tıp ve Eğitim İttifakı’na (NCFTA) katılan birinci blokzincir ve kripto kuruluşu olduğu belirtildi. Ayrıyeten tanınan borsa, kimlik doğrulama (KYC) konusunda da kıymetli iyileştirmelere imza attı.

Binance, SAFU Bedelini Tekrar 1 Milyar Dolara Çıkardı

Binance, daldaki iflaslar ve çöküş senaryolarından sonra kesime yönelik itimadı yine inşa etmek hedefiyle ağır mesai harcadı. Bu hususa da değinilen raporda, şu tabirler yer aldı;

“CEO’muz ve kurucumuz Changpeng Zhao (CZ), merkezi kriptoborsalarının, kullanıcıların ve düzenleyicilerin itimadını yine kazanması için bir yol sunmak üzere altı prensipten oluşan bir yazı yayınladı. Şeffaflık hareketine öncülük ederek, Binance Köprüsü’ne endekslenmiş tüm tokenler için bir teminat deliline ek olarak, kullanıcı fonlarının Binance’te 1:1 tutulduğunu doğrulamak için herkesin kullanabileceği bir rezerv ispatı (PoR) sistemi başlattık. Acil bir durumda 128 milyon kullanıcımızı korumak gayesiyle Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonumuzun (SAFU) bedelini tekrar 1 milyar dolara çıkardık”

Binance, İstihdam Artışına ve 2023 İlerleyişine Değindi

Popüler kripto para borsası Binance, yüzlerce farklı ülkedeki çalışan sayısının toplamda 7 bin 500’ü aştığını belirtti. Büyüyen ve genişleyen borsa, bölümü kalkındırma teşebbüsleri kapsamında 1 milyar dolarlık harcama yaptı. Binance, bu katkı harcamalarını 2 milyar dolara çıkaracağının da taahhüdünü verdi.

Ayrıca Binance, Binance Labs aracılığıyla Web3 ve blokzincir gelişimini desteklemek emeliyle 500 milyon dolardan fazla bir yatırım yaptı. 14 stratejik birleşme ve satın alma mutabakatının yanı sıra, 61 token teşebbüs mutabakatını da onayladı yahut sonuçlandırdı.

Raporda ayrıyeten, Binance’ın Ukrayna’da yaşananlar nedeniyle 10 milyon BUSD bağış yaptığı açıklandı. Borsa, tipinin birinci örneği olan Binance Mülteci Kripto Kartı’nı piyasaya sürmesi de dahil olmak üzere Binance Charity Foundation (BCF) aracılığıyla yürütülen çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Ekonomi Haber Bültenini İnvesting Haber üzerinden takip edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments