Ana SayfaEkonomiDünyaBAT, Türkiye'nin en uygun ikinci patronu seçildi

BAT, Türkiye’nin en uygun ikinci patronu seçildi

Top Employers Institute, 2023 yılının ‘En Düzgün İşverenleri’ni açıkladı. Dünyanın 121 farklı ülkesinden 2.052 patronun dahil edildiği araştırmada şirketler, insan stratejisi, iş ortamı, yetenek alımı, öğrenme, kapsayıcılık ve çeşitlilik üzere 20 farklı kriterde değerlendirmeye tabi tutuldu. BAT, kelam konusu değerlendirmeler sonucunda, üst üste altıncı defa, Avrupa ve Türkiye’nin En Güzel Patronları ortasında gösterilirken, tüm dünyadan şirketlerin yer aldığı küresel sıralamada ise birinci 15 şirket ortasında yer aldı. BAT ayrıyeten, Türkiye’deki şirketler ortasında da ikinci sıraya yükselerek tarihi bir muvaffakiyete imza attı.

“Fark yaratmaya odaklanıyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BAT Türkiye, Kafkaslar ve Kuzey Kıbrıs Bölgesi İnsan Kaynakları Yöneticisi Güliz Dalaman Yakmacı, yeni kuşak insan kaynakları idaresinin, dünyadaki sürdürülebilirlik yaklaşımının ve toplumsal kalkınmanın da vazgeçilmez bir ögesi olduğunu tabir ederken, “Bugünün dünyasında, çalışan-işveren bağını yalnızca tertiplere ya da şirketlere sağlanan yarar ekseninde okumak yapılabilecek en büyük yanlışlardan bir tanesi. Dünyada yaşanan bu toplumsal ve kültürel dönüşümde, şirketlerin çalışanlarına karşı çok büyük bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. Bu sorumluluk doğrultusunda, BAT bünyesinde hayata geçirdiğimiz proje ve uygulamalarla, onlara yalnızca iş tariflerine uygun birer çalışma alanı değil; bunun ötesinde fikirlerini açıkça söyleyebildikleri, gereksinimlerine nazaran kendilerini geliştirebildikleri, istedikleri alanlarda öğrenme tutkularını besledikleri, yaratıcılığı teşvik eden bir iş ortamı sağlıyoruz. Bunu yaparken de bilhassa kapsayıcılığı ve çeşitliliği en büyük gücümüz olarak görüyor; farklı ülkeleri, farklı kültürleri, farklı kesimlerden farklı bakış açılarını bünyemize dahil ederek fark yaratmaya odaklanıyoruz” dedi.

“Çalışanlarımıza daha fazla bedel katacağız”

Ortaya koydukları bu anlayışın, dünyanın en saygın platformları tarafından tescil edilmesinden ötürü çok memnun olduklarını da kelamlarına ekleyen Güliz Dalaman Yakmacı, “30 yılı aşkın müddettir, insan kaynakları alanında en kıymetli global platformların başında gelen Top Employers Institute tarafından Türkiye’nin En Âlâ İkinci Patronu seçilmek; bunun yanında üst üste altıncı defa, Avrupa ve Türkiye’nin En Düzgün Patronları ortasında gösterilmek bizlere önümüzdeki periyot için de büyük bir motivasyon sağlıyor. Bundan sonraki periyotta de yalnızca kendi dalımızda değil, bölgesel ve global ölçekte en uygun insan kaynakları uygulamalarına sahip olabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bunu da her şeyin ötesinde, başarılarımızın en büyük hisse sahibi olan çalışanlarımıza daha fazla kıymet katma için yapacağız” tabirlerini kullandı.

Daha fazla Ekonomi Haberleri için İnvesting Haber’i takip etmeye devam edin…

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments