Ana SayfaEkonomiKripto ParaBankalar Kripto Sektörüne Girmeye Hazır

Bankalar Kripto Sektörüne Girmeye Hazır

İstanbul Blockchain Haftası 2022‘nin ikinci gününde, bankaların kripto ve blockchain bağlantılı hizmetlere bakış açısı konuşuldu.

İstanbul, kripto varlık ve blockchain teknolojisi için heyecan verici bir kültür ve ticaret merkezi olarak konumlanıyor. Bu doğrultuda, İstanbul Blockchain Haftası da Türkiye’nin dinamik şehri olan İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Etkinliğin ikinci gününde Türkiye’deki bankaların web3 mimarisini nasıl şekillendirmeyi planladığı ele alındı.

Türk Bankalar Kripto Sektöründen Umutlu

Web3 ve dijital varlıkların önde gelen etkinliklerinden biri olarak tanımlanan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da NFT günü ile kapılarını açtı. İlk gün geride bırakılırken, ikinci günde heyecan devam ediyor.

Etkinlikte bugünün öne çıkan konuşmalardan birisi “Web Bankacılık Macerası” oldu. Türkiye’de kripto benimsenmesi artış gösterirken, altyapı ve girişimler hakkında bilgiler paylaşıldı. Kriptomeda CEO’su Eray Dengiz‘in moderatörlüğünde başlayan panelde, Türkiye’deki bankaların kripto sektöründeki faaliyet alanlarına bakış açısı konuşuldu.

Eray Dengiz, bankalara “Bankaların Web3’e geçişi son kullanıcıyı nasıl etkileyecek?” sorusunu yöneltti.

Akbank LAB’ten Selim Yüksel, yanıt olarak; “Web3 ile birlikte finansal okur yazarlığı artırmak istiyoruz.” dedi.

Panelde Eray Dengiz’in yönelttiği biri ise “Sıkça söylendiği gibi bankalar kripto para entegrasyonuna gerçekten hazır mı?” oldu.

Garanti BBVA’dan Korcan Abalı, bankaların hepsinin regülasyonun gelmesini beklediğini belirtti. Türkiye İş Bankası’ndan Aydın Bozdemir ise “yatırım tecrübelerimizi kripto paralara da aktarabileceğimize inanıyoruz” dedi. Circle’dan Cem Arcan konuyla ilgili yorumunu da “bankalar dijital çıkışın eşiğinde” şeklinde yaptı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments