Ana SayfaEkonomiKripto ParaAnalist, Bu 9 Kripto Para Projesine Gözleri Çevirdi: İzleyin!

Analist, Bu 9 Kripto Para Projesine Gözleri Çevirdi: İzleyin!

Twitter’da 270 binin üzerinde takipçisi olan analist Miles Deutscher, paylaştığı bir tweet dizisinde, dikkat edilmesi gereken, önümüzdeki boğa koşusunda “50-100x” yapma mümkünlüğü bulunan kripto para projesine işaret etti. Üstelik analist, “sıradaki SOL ve MATIC, gözünüzün önünde olabilir” tabirlerini kullandı. İşte detaylar…

Kripto para analisti, bu altcoin’lere işaret etti

Analist, bilhassa şimdi piyasaya sürülmemiş birtakım kripto paralara işaret etti. Deutscher, bir sonraki döngü için gözüne kestirdiği, şimdi yayınlanmamış layer1-2, birlikte çalışabilirlik protokollerini ve dApp’leri açıkladı.

Layer 1 projeleri

Öncelikle layer-1 projelerinden başlayan analist, Sui Network’e işaret etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Sui, Move programlama lisanını kullanan yüksek performanslı bir L1’dir. Diem projesinde çalışan eski Facebook mühendisleri tarafından kuruldu. Kimileri bu coini Aptos’un üzerinde görüyor. Analistin işaret ettiği bir öteki proje, Sei  Network oldu. Sei, Cosmos üzerinde inşa edilmiş bir projedir. Bu projenin asıl hedefi başkalarından daha süratli ve emniyetli olmak.  Ayrıyeten projenin açıklamalarına nazaran emelleri, “merkeziyetsiz Nasdaq” olmak.

Layer-1 alanında analistin dikkat çektiği üçüncü coin, Celestia oldu. Celestia, herkesin en az uğraş ile kendi Blockchain’i basitçe dağıtmasını sağlayan modüler bir ağdır. Üçüncü olarak Deutscher, Fuel Labs’e işaret etti. Fuel Labs, “dünyanın en süratli modüler yürütme katmanı” olan Fuel’i inşa ediyor. Modülerlik, yürütme katmanlarının EVM’nin sınırlamaları tarafından kısıtlanmadan Ethereum’un güvenliğini artırmasına müsaade verir. Süreçler, sanal makineleri olan FuelVM’de yürütülür. Analistin Layer-1 alanında dikkat çektiği son coin ise Quai Network oldu. Quai Network, birleştirilmiş madencilik ve sharding’in yeni bir kombinasyonunu kullanan bir ağdır.

Layer 2 projeleri

Layer-2 alanına gelirsek, analistin işaret ettiği birinci proje zkSync oldu. Analist, “ZK’nin Ethereum ölçeklendirilmesi açısından gelecek olduğu çok açıktır,” tabirlerini kullandı. ZK’nin tam mainnet’i şimdi kullanıma açılmadı. Lakin analist, aşağıdaki tabloyu paylaşarak, ekosistemin şimdiden epey geniş olduğunu vurguladı. Analist, layer-2 alanında ikinci olarak StarkWare’e dikkat çekti. StarkWare’in gayesi, Blockchain’deki ağ tıkanıklığını gidermektir.

Deutscher, üçüncü olarak Arbitrum’a işaret etti. TVL’de 1 milyar doları aşan büyük bir büyüme kaydetti. Optimism üzere, Arbitrum da bir Optimism rollup’ıdır. Analist, “Tokenları yakında geliyor ve kriptoda en çok beklenen token lansmanlarından biri,” sözlerini kullanıyor.  Dördüncü olarak analist, Polygon’un piyasaya süreceği Hermez projesini vurguladı. Polygon yakın vakitte bir ZK rollup ölçekleme tahlili olan Hermez’i satın aldı. Polygon’un zkEVM Mainnet lansmanından evvel ağları birleştiriyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments