Ana SayfaEkonomiKripto ParaAmerikalı Yatırımcılar, Kripto varlıkları Güvensiz Buluyor

Amerikalı Yatırımcılar, Kripto varlıkları Güvensiz Buluyor

Amerikalıların büyük bir çoğunluğu, kripto paraların güvenli olmayan bir finansal yatırım aracı olarak görüyor.

YouGov’un 1.200’den fazla ABD vatandaşıyla yaptığı ankete nazaran, Amerikalıların büyük bir çoğunluğunun kripto para ünitelerine güvenmediğini ortaya koydu.

Amerikalılar Kriptoyu İnançlı Bulmuyor

Ankete katılanların %55’i kripto paraları inançsız bulduğunu lisana getirirken, sadece %18’lik kısmı inançlı olduğunu söyledi.

Şu anda kripto varlıklara sahip olan yatırımcılar, daha önce hiç olmamışlara nazaran kripto paraların güvensiz olduğunu düşünüyor.

Anket sonuçları, ABD’lilerin kripto regülasyonları için hükümetin daha süratli davranmasını istediğini de ortaya koyuyor. Demokrat seçmenlerin %55’i, Cumhuriyetçi seçmenlerinse %50’si kripto regülasyonlarını desteklediğini dile getirdi.

YouGov’un anketinden elde edilen bilgiler, Amerikalıların kripto para yatırımlarına ait riskleri anladığını, fakat regülasyonların yürürlüğe girmesi şartıyla kesimdeki gelişme potansiyelini de kabul ettiğini ortaya koyuyor. Devlet kurumları, kripto pazarını nasıl denetleyeceği sorusuna karşılık aramayı sürdürürken, hazırlanacak olan mevzuatın tüketicilere kriptonun daha fazla büyümesini teşvik etmek için kâfi muhafaza sağlayıp sağlayamayacağı belirsizliğini koruyor.

Katılımcıların %66’sı, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın tutuklandığını duyduğunu söyledi. Büyük bir çoğunluğu da SBF’nin aksiyonlarından dolayı mahkum edilmesi gerektiğine inanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments