Ana SayfaEkonomiKripto Para8 Kıdemli Bitcoin Analisti: Sıradaki 4 Düzey Bunlar!

8 Kıdemli Bitcoin Analisti: Sıradaki 4 Düzey Bunlar!

Yatırımcılar Fed’in faiz oranlarıyla ilgili kararını beklerken, Bitcoin boğaları 23 bin dolarda denetim için ayılarla savaşıyor.

Bitcoin eski düzeylere geri dönebilir

Kıdemli teknik analist Jim Wyckoff’a nazaran Pazartesi günü geç saatlerde yaşanan gerileme, ‘piyasa beş ayın en yüksek düzeyine ulaştıktan sonra daha fazla kâr elde edilmesi ve rutin bir aşağı taraflı düzeltmenin’ sonucuydu. Wychoff, ‘Şu anda olduğu üzere, ‘BC boğaları, günlük çubuk grafikte bir fiyat yükselişi mevcut olduğundan, şirketin genel olarak kısa vadeli teknik avantajına sahip olmaya devam ediyor’ dedi. Akabinde, ‘Yakın vadede fiyatlar için en az direnç yolu, yatay olarak üste hakikat devam ediyor.’ diye ekledi.

Kıdemli analist Peter Brandt ayrıyeten, ‘çift duvarlı destek noktası modeli’ olarak bilinen ‘son derece nadir’ bir teknik modelden bir kopuş gördükten sonra BTC’nin daha fazla üst istikametli potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Brandt, 28 Ocak’ta yayınlanan haftalık kripto görünümü görüntüsünde bu oluşumu ayrıntılandırdı ve Bitcoin’in 2023 ortasına kadar tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68.789 dolara (ATH) geri tırmanabileceğine dair optimistliğini lisana getirdi.

Kıdemli analist, yakın vadede Bitcoin’in 19.000 $’a düzeltmeden evvel 25.000 $’a ulaşacağını öne sürdü. Bundan sonra, evvelki ATH’sine yükselişine devam edecektir. Brandt, bu görünüme yönelik tek ihtarın, kripto piyasasının mevcut piyasa şartlarında fiyatları iddia etmeyi zorlaştırabilecek oynaklığı olduğunu belirtti.

Yakın gelecek için emsal bir görünüm, Bitcoin’in yakında 20.000 dolar ile 23.400 dolar ortasında konsolide olabileceğini öne süren aşağıdaki tweet’i yayınlayan piyasa analisti Rekt Capital tarafından sağlandı.

Analist BTC’nin direnç canavarını vuracağını belirtti

Popüler kripto analisti Tone Vays, kripto varlığının Ocak ayındaki büyük kazanımlarına karşın Bitcoin’in (BTC) kısa vadede üst hakikat devam edeceğine ikna olmadı. Analist, 123.000 YouTube abonesine, BTC’nin 25.000 dolar düzeyinde “büyük, büyük bir dirençle” karşılaşacağını düşündüğünü söylüyor.

Momentum aksine çevirme göstergesi (MRI), bir varlığın momentumuna dayalı olarak trend ömür döngülerini kestirim eden gelişmiş bir teknik tahlil metriğidir. Analistin tablosuna nazaran, “üç başlı direnç canavarı”, Bitcoin’in haftalık grafikte 25.000 dolar fiyat alanı etrafında birleşen hareketli ortalamalarının bir kombinasyonu üzere görünüyor.

Vays ayrıyeten BTC’nin “son 30 günde biraz fazla, biraz fazla süratli yükseldiğini” ve varlığın gerçek bir boğa koşusuna başlamadan evvel bir gerilemeye dayanacağını düşünüyor. Bitcoin, yazı yazılırken 22.880 dolardan süreç görüyor. Piyasa bedeline nazaran en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %3’ün üzerinde düşüş yaşadı, fakat son 30 günde %38’den fazla arttı.

Analist yaklaşan sakinliğin kripto üzerinde tartı yapacağını söyledi

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, iktisadın muhtemelen bir sakinliğe gireceği konusunda uyarıyor ve bu da kripto para ünitesi kıymetlerinde düşüşe neden oluyor. Kripto fenomeni Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda McGlone, borsanın, ticari karların ve kriptonun yaklaşan bir ekonomik gerilemede darbe alacağını varsayım ediyor.

McGlone, Bitcoin’in (BTC), kral kripto daha çok riskten kaçan bir varlık üzere performans gösterme belirtileri gösterse bile bağışık olmayacağını söylüyor. Lakin McGlone, Bitcoin’in yılın başından bu yana gösterdiği güçlü yükselişin muhtemelen sürdürülemez olduğunu ve S&P 500 ile yakın bir fiyat korelasyonu göstermeye devam edeceğini söylüyor.

McGlone ayrıyeten Ethereum’un (ETH) öbür kripto varlıklarını gölgede bırakacağına inandığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ethereum, yazı yazarken 1.575 dolardan süreç görmektedir.

2023 Noel’ine kadar yükselişe geçebilir

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport bir araştırma raporunda, kripto para ünitesinin %38’den fazla kazandığını gören Bitcoin’de (BTC) Ocak ayındaki rallinin gerisinde muhtemelen ABD kurumlarının olduğunu ve yılın bu başlarındaki bir üstün performansın token fiyatı için yükseliş eğilimi gösterdiğini söyledi.

Bitcoin’in Ocak ayında ralli yaptığı altı yılın beşinde, kripto para ünitesi yılı olumlu getirilerle bitirdi. Araştırma lideri Markus Thielen ortalama olarak, yılın geri kalanındaki karın %245’ten fazla olduğunu yazdı.

Notta, Bitcoin’in güçlü bir Ocak ayının akabinde düştüğü tek yıl, fiyatların şimdi bir boğa piyasası doruğu yaptığı 2014 yılıydı. Matrixport, 2023 boğa piyasasının şoförünün, her 10 dakikada bir sisteme giren kripto para ünitesi ölçüsünün %50 düştüğü Mart 2024’te beklenen Bitcoin halving döngüsü olabileceğini söylüyor.

Raporda bu nedenle, bitcoin fiyatının buradan yıl sonuna kadar ikiye katlanmasının istatistiksel olarak yüksek bir mümkünlük olduğu belirtildi. Rapora nazaran bu, bitcoin fiyatının Noel’e kadar 45.000 dolara ulaşabileceği manasına geliyor.

Kısa vadeli artış

Bitcoin, evvelki ayın sayıları birebir düzeye geldiğinde 23.000 doları kırdı ve 4 haftada %40 arttı. Faiz oranları yumuşamaya devam ederse, Şubat ayında potansiyel olarak 30.000 dolar takviye düzeyini aşan bir öteki değerli artış görülebilir. Şu anda BTC, son 24 saatte %1 artışla 23.015 dolar kıymetindedir.

CME FedWatch Tool, Federal Rezerv tarafından 25 baz puanlık bir faiz artırımı için %99,9 talih öngörüyor. Bugün bir karar alındığında Fed Lideri Jerome Powell, Fed’in görünümünü özetleyen bir konuşma yapacak. Genel olarak 25 baz puanlık bir artış beklense de, 50 baz puanlık bir artış mümkünlüğü hala var. Bilgiler 25 baz puanlık bir yumuşama gösteriyorsa kısa vadeli bir fiyat artışı beklenebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments