Ana SayfaEkonomiKripto Para6 Bitcoin Uzmanından Varsayımlar: Ralli mi Boğa Tuzağı mı?

6 Bitcoin Uzmanından Varsayımlar: Ralli mi Boğa Tuzağı mı?

Bitcoin, bu ay en uzun günlük yeşil fiyat mum serisi rekorunu neredeyse kırdı, lakin birçok kişi son artışın kısa ömürlü olabileceğine inanıyor.

Analist Bitcoin için üst istikametli gidişe ikna olmadı

Bitcoin (BTC) yeni yılı başlatmak için güçlü bir fiyat artışı yaşarken, birçok sanayi uzmanı kripto para ünitesinin en azından kısa ve orta vadede üst taraflı gidişatını sürdüreceğine ikna olmadı. BTC’nin bu ayın başlarında 14 gün arka arda fiyat artışı yaşadığı etkileyici fiyat artışı, birçok kişiyi bu artışın değerli bir ‘atılım’ mı yoksa bir ‘boğa tuzağı’ göstergesi mi olduğunu düşünmeye çağırdı.

Avustralya merkezli fintech firması Finder’da kripto para analisti olan James Edwards, verdiği demeçte, ‘boğa tuzağı’ argümanının daha güçlü olduğunu söyledi ve son dalgalanmanın ‘kısa ömürlü’ olabileceği konusunda ihtarda bulundu. Hafta sonu BTC fiyatı üst istikametli hareket ederken, NASDAQ Composite ve S&P 500’ün de benzeri ralliler yaptığını belirtti:

“Bu bana kriptodaki rallinin eşsiz olmadığını ve bunun yerine enflasyon sayılarının durduğu ve risk alma iştahının yatırımlara döndüğü için daha geniş bir piyasa yükselişinin kesimi olduğunu gösteriyor. Yani Bitcoin, ortaya çıkan olumlu hissiyatın tesirlerinden sadece yararlanıyor. Bunun kısa ömürlü olması beklenen.”

Edwards, kripto para piyasalarının ‘yeni bir boğa piyasası başlamadan evvel aşılması gereken kimi değerli engeller’ olduğunu da kelamlarına ekledi. Bahsettiği pürüzler ortasında, FTX’in çöküşüyle ​​ilgili devam eden sonuçlar ve 19 Ocak’ta Genesis tarafından yapılan son Kısım 11 dosyalaması yer alıyor.

Edwards, ‘Bu nedenle kripto firmaları borçlarını kapatmak ve ayakta kalmaya çalışmak için bilançolarını ayarladıkça ve tokenleri piyasaya sürdükçe daha fazla satış ve küçülme göreceğiz’ dedi.

Gidişata güvenilmiyor

Bloomberg İstihbarat Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone yaptığı açıklamada, sakinlik gibisi makroekonomik şartların BTC’nin üstesinden gelmesi için çok büyük bir pürüz olduğunu belirterek BTC fiyat gidişatına da güvenmiyordu.

Kripto para analisti ve swing traderı ‘Capo of Crypto’nun 21 Ocak’ta 710.000 Twitter takipçisine BTC’nin direncini aşmasının şimdiye kadar gördüğü ‘en büyük boğa tuzağı‘ üzere göründüğünü söylemesiyle bu his Twitter’da paylaşıldı.

Tüm sanayi uzmanları düşüş eğilimi göstermedi

Kripto para piyasası tahlil platformu IncomeSharks, 22 Ocak’ta 379.300 Twitter takipçisine bir ‘Wall St. Cheat Sheet’ tablosu paylaşarak, en son fiyat hareketlerinin bir ‘boğa tuzağının’ göstergesi olduğunu düşünen ‘Ayılar’ ile alay ederek yükselişe geçti.

Yapay zeka tabanlı ticaret botu CryptoSea’nın CEO’su ve kurucu ortağı Sem Agterberg de kısa müddet evvel 431.700 Twitter takipçisine BTC fiyat hareketine yönelik olumlu hisleri söz eden bir dizi gönderi paylaştı ve yakında 25.000 dolara gerçek bir ‘BOĞA BAYRAĞI KIRILMASI’ olabileceğini öne sürüyor.

Bu ortada, başkaları, muhtemelen kripto pazarlarının öngörülemezliği göz önüne alındığında, fiyat hakkında varsayım yapmaktan kaçındı.

Bitcoin (BTC) şu anda 22.747 ABD Doları olarak fiyatlandırılmaktadır. Ayrıyeten Bitcoin Fear and Greed Endeksi şu anda 100 üzerinden 50 puanla ‘Nötr’ durumdadır. Kripto para ünitesi, BTC fiyatının arka arda yedi gün artmasının akabinde 13 Ocak’ta ‘Korku’ bölgesinden çıkmayı başardı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments