Ana SayfaEkonomiKripto Para2,7 Milyon Doları Tornado Cash’e Taşıdı, Ekipler Harekete Geçti

2,7 Milyon Doları Tornado Cash’e Taşıdı, Ekipler Harekete Geçti

Bilgisayar korsanları, DeFi protokolü Raydium istismarından haftalar sonra yaptırım uygulanan kripto para karıştırıcısı Tornado Cash’e yaklaşık 1800 Ethereum gönderdi.

Çeşitli borsalardan güvenlik grupları bilgisayar korsanlarının gayretleriyle çaba etmeye devam ederken, fonlar onaylanmış kripto para karıştırıcısı Tornado Cash’e akmaya devam ediyor.

Hacker’lar, Tornado Cash’e 2,7 Milyon Dolar Bedelinde Ethereum Aktardı

Solana tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Raydium‘a yönelik akın, 16 Aralık 2022’de gerçekleşti. Geliştiricilere nazaran, bilgisayar korsanları borsa sahibinin hesabının denetimini ele geçirdi ve USD Coin, Wrapped Solana (wSOL) ve Raydium (RAY).gibi çeşitli dijital varlıklardan oluşan likidite sağlayıcı fonlarını boşalttı.

İlk soruşturmanın akabinde DeFi protokolü, istismarın merkeziyetsiz borsanın akıllı mukavelelerindeki bir güvenlik açığından kaynaklandığını belirledi. Bu, yöneticilerin likidite havuzlarını fiyat olarak çekmesine müsaade verdi.

Raydium takımı, DAO hazinesini kullanarak kayıp token’ları satın almak ve istismardan etkilenenlere geri ödeme yapmak için hack kurbanlarını telafi etmek için bir plan hazırladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments