Ana SayfaEkonomiİş Dünyası100 milyon dolar değerlemeye ulaşan BiSU, Yatırımcılarının Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor

100 milyon dolar değerlemeye ulaşan BiSU, Yatırımcılarının Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor

‘Online indirim mağazası’ BiSU, Eylül 2021’de başladığı hızlı teslimat servisinde sadece İstanbul’da 400 bin aktif kullanıcıya erişti. 2015 yılında ilk yatırımını alan BiSU’nun, 2021 sonunda, Aslanoba Capital, Alesta Yatırım ve yeni melek yatırımcılardan gelen sermaye girişleriyle değeri 50 milyon doları aşmıştı.

2022 yılı son çeyrek için 100 milyon dolardan fazla değerleme üzerinden ön anlaşma yapılırken, geçtiğimiz günlerde, BiSU ve İntegral Portföy Yatırım şirketi ortaklığı ve aracılığıyla, BiSU Girişim Sermayesi Fonu kuruldu. Söz konusu fona şubat ayı sonuna kadar ulaşmayı hedefleyen BiSU, 2023 yılının ikinci yarısına kadar hedeflediği yeni bir yatırım fonuyla 250 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaşmayı hedefliyor. BiSU, yakın zamanda milyar dolarlık değere ulaşarak Türkiye’nin ilk 10 unicorn’undan biri olmayı planlıyor.

Şirketin cirosu bir yılda 10’larca kat arttı

BiSU Kurucu Ortağı ve CEO’su Ergin Üner, “115 depo ile birlikte, İstanbul’un yüzde 90’ından fazlasına hizmet verdiklerini” belirtti. Hızlı teslimat servisleri ile birlikte, bugün İstanbul’da 400 binden fazla aktif üyeye ulaştıklarını söyleyen Üner, “Cirosal olarak baktığımızda, 2022’yi yaklaşık 15 katlık bir büyümeyle tamamlarken, son bir yılda da yaklaşık 1 bin kişilik istihdam yarattık.” dedi.

Sürdürülebilir karlılığı hedefleyeceklerinin altını çizen Ergin Üner, “Bugün yaklaşık 36 milyon dolar seviyesine ulaşan yıllık ciromuzu, gelecek yıl sonunda 5 katlık bir artışla yaklaşık 180 milyon dolar seviyesine yükseltmek istiyoruz. Diğer yandan, İstanbul’un tamamını kapsadıktan sonra, kendi hızlı teslimat uygulamamızı Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Eskişehir öncelikli olmak üzere farklı şehirlere de taşıyacağız. Tüm bu şehirlerle birlikte hedefimiz gelecek yıl sonuna kadar 420 depoya ulaşmak. 3 yıllık dönemde ise, Türkiye’de bin depoyla faaliyet gösteren ve 10 bin kişiye istihdam sağlayan bir organizasyona dönüşmeyi hedefliyoruz. 2024 sonrasıyla birlikte ise, bu iş modelimizi, uygun yurt dışı lokasyonlarda da devreye alacağız” söyleminde bulundu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments